Yıllar geçtikçe, Türk yüzmesi de hak ettiği başarıları elde etmek için ilerleme kaydediyor. Bunu her yarışta yüzen çocuklarımızın, yüzülen dereceleri aşağılara çekmesinden anlayabiliyoruz.

Bununla birlikte, her şampiyona daha zorlu ve çekişmeli geçiyor.Bu zorlayıcı rekabet, hem yüzücülerin hem de antrenörlerin daha çok çalışmaları anlamına geliyor.

2017 yılının bitimi itibari ile, Horizon Yüzme Kulübü olarak hem biz hem de yüzücülerimiz çok çalıştılar. Bunun karşılığını da 2018 yılının ilk günlerinde almaya başladık.

Horizon Yüzme Kulübü olarak, 10 sporcu ile katıldığımız yarışlarda iki birincilik, iki tane de üçüncülük aldık. Yüzücülerimiz birçok baraj geçmeye hak kazandı.

Yüzme, bireysel yapılan bir spor gibi gözükse bile birçok kişinin bir araya gelmesi ile olur. Yüzücü, Antrenör ve Veli’nin ortak ve aynı amaca hizmet etmesi ile ortaya güzel sonuçlar çıkabilmektedir. Bu ayaklardan birinin eksik olması, başarıya giden yolu zorlaştırmakta ve hatta engellemektedir.

Horizon Yüzme Kulübü olarak, yüzücülerimizin bu başarısı önce kendilerinin sonra antrenör ve ebeveynlerine aittir.Kulübümüz adına hepsini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.